30 Ağustos 2015 Pazar

Yaklaşık bir ay önce falandı.. arkadaşım evde kanallarda zaplarken kim milyoner olmak ister yarışmasına takıldı.. herkes arasında geçmiş olacağını düşündüğüm "sen 60 bin alırsın, ben 125 bin e çıkarım, bana 15 bin de yeter ( bu yetinmeyi bilen kişilik ben oluyorum ), zaten jokerlerle kesin 15 bin alınır" dıydı konuşmalardan sonra "kendine güveniyorsan form doldurayım senin için" dedim kabul edince o söyledi ben doldurdum.. sayfayı kapatmıştım ki kendim için de doldurayım dedim. Öyle her konuda her şeyi bilen tiplerden değilimdir ama şu lanet gazetede okuduğum -başak burçları şanslı bir döneme giriyor, her fırsatı değerlendirmeli..!- kehanetten de kurtulamadım, doldurdum. 

Ayın yirmi altısı falandı bir numara aramış duymamışım her zaman olduğu gibi 085..... şeklinde bir numara. Ulan finans bank yine mi falan diye biraz sövdükten sonra umursamadım. Boyaya devam ettim ( bu arada yıllardır kapı paslanmış halledersin sen, sandalyeler eskimiş bi boya atsan canavar gibi olur tarzda cümlelerle kullanılıyor sanatçı ruhum ) sonra bir ara baktım yine o numara.. dedim yoksa ttnet falan mı? yıllardır hepsi o kadar bıktırdı ki o tarz özel numaraları açasım yok.. bu seferlik bakayım dedim aradım, kim milyoner olmak ister bilmem ne dedi telesekreter gerisini duymadım.. bunlar beni aradı dedim arkadaşa.. benden daha çok heyecanlandı, beni niye aramadılardan çok, niye duymadınlar, şansını kesin kaybettinler, iki kere aramışlar daha da aramazlar havada uçuştu.. :) napiim aramazlarsa yapacak bir şey yok dedim. Sonra o numarayı bir kez daha aradım geri dönüş yapılsın gibi bir mesaj bıraktım. Boyaya döndüm.. onlar aradılar ben yine duymadım :) yine mesaj şeysi bıraktım.. 

ertesi gün yds denemesi çözüyordum süreyle, tel masamdaydı alarm vs için.. tekrar arandım, bu kez açtım. Kendinden emin sese sahip bir abla konuşmaya başladı.. kim milyoner olmak ister bilmem ne falan diye.. 1 eylülde 1.mülakat için gelebilir misiniz diye sordu öyle kibar sorunca şansımı zorlayarak daha ileri bir tarih olabilir mi diye sordum, olmaz! Cevap gayet netti :) tamam dedim adresi verdi vs kapattık. Sonra kafama dank etti 1. Mülakat.. bunda kaç mülakat varmış ki dedim, neymiş ne değilmiş bir araştırdık.. hatta epey araştırdık ve karşımda hiç beklemediğim bir Atv yarışmasıyla karşılaştım.. 1. Aşamada bilgi ölçen bir test sınavı ve mülakat gerçekleşiyormuş. Test sınavında çok başarılı olmak gerekmiyormuş muhtemelen sizi ters köşe yapmak, hangi konularda eksik olduğunuzu öğrenmek için yapılıyor bu sınav.. asıl önemli olan mülakat ve bir çok kişinin umutlarıyla oynandığı.. çünkü bir çok kanal gibi amaçları reyting.. uçuk bir tipiniz varsa veya yüksek bir eğitiminiz olup da mal gibi davranırsanız kesin seçilirsiniz diyordu yorum yapanlardan biri.. işin bu boyutuna kadar hala gitsem mi diyordum sonra ikinci mülakatı geçip yarışmacı adayı olup sıra gelmedi diye üç gün çekimlere katılıp karım benden daha çok ekranda göründü diyen adama gülmeden edemedim :) ikinci mülakatı geçmek bile yarışacaksınız anlamına gelmiyor.. sonrasında yarışmacı olup para ödülü kazanıp paralarını alamayan kişilerin haberlerini okudum. Üstelik para alabilmeniz için bu evrakları yaptırmanız gerek diyerek henüz almadan paramı aldım diye evrak imzalayıp bu yarışmayla ilgili hiçbir yerde konuşmayacağım, hukuki girişimde bulunursam tazminat ödemeyi kabul ediyorum tarzında maddeler içeren evraklar.. yarışmanın o pembe büyüsü gözümde kayboldu.. ben paramı aldım diyen 1 kişiye rastlamadım, umarım vardır.. bu kim milyoner olmak ister e katılan bir simitçinin hikayesi..

http://www.sondevir.com/gundem/128316/kim-milyoner-olmak-isterde-yarisan-pisman-oluyor

Not: Seni de şikayet sitesine çevirdim kusura bakma blog.. unutmadan herkesin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun.. 

4 yorum:

  1. Yine de bir şansınızı deneseydiniz keşke...

    YanıtlaSil
  2. Ben de böyle düşünüyordum ilk zamanlar.. :) fakat izmirden istanbul a sadece gitmek (belki 3-4 kez gitmek zorunda kalacaktım) bile 500-600 liraya mal olacaktı.. katılsam, ciddi bir para ödülü kazansam bile bunu 6-9 aydan önce alamıyormuşsun ki belki de hiç alamayacaktım çünkü paramı aldım diye evrak yaptırmak zorunda bırakıyorlarmış insanları.. dediğim gibi katıldım ve paramı aldım diyene hiç rastlamadım.. mahkemeye veren o simitçi kadın dışında.. mahkeme vs nin ne kadar sancılı süreçler olduğunu biliyorum, gerçekten insanın isteyeceği bir şey değil.. yani sadece katılayım anı olur da diyemedim gerek maddi olarak gerekse bu sahte gösteride kukla olmak istemediğimden.. :) teşekkür ederim yorumunuz için..

    YanıtlaSil
  3. güldüm valla sölediklerine. alan vardır mutlaka para. babam da yıllardır arar bi türlü düşüremedi iyi mi :)

    YanıtlaSil

Kim durup düşünmüş, Ne demiş..